Kouzlo elegantních očí

Uživatel: Přihlásit

Aglaja podporuje

Terezka má nové ortézy, děkujeme!

Vážení obchodní partneři,

ve stanoveném období bylo prodáno 966 ks brýlí, kterými jsme společně přispěli na nákup nových ortéz. Všem zákazníkům, kteří se zapojili, děkujeme.

Dobrá zpráva je, že celková suma od sponzorů, potřebná k zápisu do programu a nákupu ortéz se sešla včas a Terezku čeká 23.1.2019 první návštěva specialisty ve Vídni.

Držíme palce a díky všem!

Vážení obchodní partneři,

Vánoce se blíží a všechny děti potěší dárky. Terezka potřebuje speciální ortézy, aby se jí lépe chodilo. Máte chuť pomoci?

Pokud nakoupíte do konce roku naše zboží, za každé brýle prodané od 19.11. do 31.12. 2018 pošle Aglaja Terezce 20 Kč. Výsledek zveřejníme.

Pokud nákup brýlí neplánujete, ale chcete přispět na smysluplný dárek místo na další zbytečnou hračku, pošlete, prosím, svůj dar na uvedené číslo účtu 206713022/0600.
Za Terezku Vám děkujeme!

Vážení přátelé a kamarádi,
obracím se na Vás s prosbou o pomoc pro mou dceru Terezku. Terka je 11letá usměvavá slečna, která se učí na klavír, má ráda angličtinu a navštěvuje kroužek keramiky a rukodílniček. I přes svůj hendikep rozdává úsměvy na všechny strany. Jsou to již 4 roky, co zápasíme s neurologickým onemocněním, kterým Terezka onemocněla v 7 letech. Jedná se o Hereditarni spastickou paraparezu dolních končetin. Z plného zdraví nám přestala téměř chodit. O dvou francouzských holích si přejde jen pár kroků, jinak je upoutána na invalidní vozík.

Aby nemoc nepostupovala je velmi důležité hodně cvičit a rehabilitovat. Cvičíme každý den doma a 2× ročně navštěvujeme lázně Klimkovice, kde si doplácíme intenzivní cvičební program, který trvá 2,5 hod. denně a 4 týdny. Jeden měsíc stoji 59 120 Kč, ale naší Terezce moc pomáhá díky Vám, kteří nám pomáháte a snažíte se nás finančně podpořit.

Nejenže sháníme peníze na toto cvičení, také se nám nyní dostalo nabídky na speciální ortézy, které by Terezce srovnaly zborcenou klenbu na nohách a zároveň by se protáhla achilova šlacha a lýtkový sval. Takže by se Terezka vyhnula operacím nohou s kostními štěpy, které jsou dost bolestivé a hlavně s nejistým výsledkem.

Tyto ortézy vyrábí pouze firma Pöhlig ve Vídni. Bohužel ani toto nehradí žádná pojišťovna a cena těchto ortéz je 5400 Kč (140 000 Kč). Léčba těmito ortézami je minimálně na půl roku a každé 4 týdny se musí do Vídně na úpravu úhlů.

Tímto Vás moc prosím o pomoc. Sami tuhle sumu nedáme dohromady. Pokud můžete přispět Terezce na tuto pomůcku, budeme moc rádi. Pokud můžete, prosím sdílejte. Darovací smlouva je samozřejmostí. Číslo účtu, na které můžete Terezce přispět, je 206713022/0600 a do zprávy napište Ortézy. Moc všem děkujeme za pomoc jak finanční, tak i za sdílení na sociálních sítích. Terezka s mamkou.Neurorehabilitace pro Terezku

Terezka se narodila jako zdravé dítě. Byla veselá a čilá, běhala, tancovala. V 7 letech začala najednou zakopávat, vtáčet špičky dolních končetin dovnitř, začala stáčet kolena k sobě, našlapovat jen na špičky a padat. Propuklo u ní vrozené neurologické onemocnění, diagnostikované jako spinocereberální ataxie. Dnes po 14 měsících je Terezka držitelkou průkazu ztp/p (3. st. invalidity) a bez pomůcek jako jsou francouzské hole nebo speciální kočár (náhrada invalidního vozíku) se dnes už neobejde. Mentálně je Terezka úplně v pořádku. Díky pomoci osobní asistentky může navštěvovat původní základní školu a pokračovat ve výuce s kolektivem dětí, které zná. Jediným způsobem léčby, je momentálně pravidelná rehabilitace, která má zabránit zkracování šlach a ochabování svalstva. Kromě běžných rehabilitačních praktik byla Terezce doporučena speciální rehabilitace therasuit.

Jedná se o špičkovou rehabilitaci, jejímž nosným prvkem je speciální oblek Therasuit, který výrazně zvyšuje účinek neurofyziologického cvičení.​​​​​​​​​ Cvičební UEU Box nabízí možnost 3D prostorové rehabilitace za efektivního využití systému kladek, pevných a pružných lan a závaží.​​​​​ Systém spider usnadňuje klientovi orientaci v prostoru a nácvik stoje. Speciální posilovací program je stanovený pro pacienta na základě jeho​ individuálních potřeb.​​​​ Během intenzivní rehabilitace dochází k stimulaci normálních pohybových a posturálních vzorců. Zvýšená pevnost těla se následně odráží u každodenních činností, které obvykle následují nebo jsou kombinovány s posilujícím cvičením. Cena měsíční rehabilitace je 38 500 Kč. Po 2 měsících by se měla léčba pravidelně opakovat. Problémem je, že tuto rehabilitaci v současnosti nehradí zdravotní pojištťovna, rodiče ji musí hradit ze svého. Terezka žije v Liberci, kde tuto službu nabízí firma SAREMA Liberec s.r.o. Na první neurorehabilitaci nastupuje 4. 1. 2016.

Pokud máte chuť a možnost pomoci jakoukoliv částkou, děkujeme vám.

Terezka s maminkou

• Pro financování neurorehabilitace byl zřízen speciální účet: 206713022/0600.

• Variabilní symbol pro dar je 678.

• Dar je pro podnikatele odčitatelnou daňovou položkou: pro fyzické osoby nad 1 000 Kč podle §15 odst. 1, u právnických osob nad 2 000 Kč podle §20 odst. 8 (darovací smlouvu vám na vyžádání zašleme).

Kontakt: Lucie Slavíková, tel.: 777 634 929, e-mail: lucinkaledvinka@seznam.cz

Terezka při cvičení Therasuitu.

Začíná se zahřátím svalů (přikladají se vaky s horkou rašelinou), poté se provádí neuromobilizace velkých kloubů (2 různé intenzity a rychlosti tlaku na kloub, jedna k relaxaci kloubu a druhá ke stimulaci kloubu ), poté následuje posilování partií břišních svalů, celého pánevního pletence a svalů na nohách.

Na závěr cvičení se oblékne "kosmo" obleček a nacvičuje se správné držení celého těla. Postupně se přechází až k nácviku stoje a chůze,ale na to je ještě brzo, nebudeme předbíhat...

Moc všem děkujeme za podporu a pomoc při shánění prostředků. Nezúčastněným se pokroky zdají zatím malé, ale pro nás jsou ohromné. Maminka Lucie a Terezka

Aglaja podporuje
Branická 1814/159A, 147 00 Praha 4 | tel.: +420 246 052 404 | e-mail: info@aglaja.cz | obchodní podmínky | | design graphico © 2011